מודעה מקוממת באתר הרשמי של סוכרת, אוסטרליה

זוהי מודעה באתר הרשמי של סוכרת, אוסטרליה: "במשך הזמן, רוב חולי סוכרת מסוג 2 יזדקקו גם לתרופה בכדורים, והרבה מהם גם לאינסולין. חשוב לציין כי זוהי בסך הכול ההתקדמות הטבעית של המחלה".

מודעה מקוממת ביותר.

זה נכון שסוכרת היא מחלה לא פשוטה, שמתחילה שנים לפני כן במצב שנקרא עמידות לאינסולין, ועלולה, ללא הטיפול הנכון, להגיע למצב של סיבוכים קשים, פגיעה קשה באיכות החיים וסיכון גבוה למחלות לב.

אך לקרוא לתרופות הסוכרת "התקדמות טבעית של המחלה", רק מראה את אוזלת ידה של המערכת לרפא. לרפא באמת.

רופאים מנוסים יודעים שעם הזמן, התרופות אינן יכולות לאזן סוכר יותר כמו שאיזנו בתחילת הטיפול, פשוט כי גובה הסוכר בדם אינו שורש הבעיה.

שנים של מידע לא נכון הביאו הרבה אנשים עמידים לאינסולין (ורובינו כאלה) להזניח את הצד שלהם במשוואה, כלומר את אורח חייהם ואת מה שהם מכניסים לפה, ומצבם התדרדר עד למחלת הסוכרת הידועה.

סוכרת סוג 2 ניתנת למניעה, ואפילו חולי סוכרת עם תרופות יכולים לעצור את "ההתקדמות הטבעית" של המחלה הארורה הזאת אם רק יקחו את עצמם בידיים, יבינו באמת אילו מזונות מחמירים את מצבם, כלומר, מעלים אצלם אינסולין, ויחליפו אותם במזונות הבריאים להם. הסוכרת תהיה בנסיגה. זה צריך להיות כיוון ההתקדמות הטבעית. ולא ההפך.

אל תתנו לדעות מיושנות להרפות את ידיכם. האחריות היא שלכם, בכל יום, בכל ביס שאתם בוחרים להכניס לפיכם.

אסיים בטון קצת יותר מעודד, כי בדקתי גם מה כתוב באתר הישראלי "אגודה ישראלית לסוכרת": "לחלק מהסוכרתיים עם סוכרת מסוג 2, דיאטה ופעילות גופנית מספיקים כדי להחזיר את רמות הסוכר לערכים הנורמליים. לאלה שהטיפול הנ"ל אינו מספיק, מוסיפים טיפול תרופתי המגדיל את ייצור האינסולין על ידי הלבלב ואת יכולת התאים לנצל את האינסולין המופרש. חולים בסוכרת מסוג 2, שרמות הסוכר שלהם אינן מאוזנות למרות טיפולים אלה, יצטרכו לקבל בנוסף גם אינסולין."

קצת יותר מעודד, אמרתי. עדיין יש לנו דרך לעשות.