טיפול בסוכרת

>

טיפול

בסוכרת

אם אתם חולים בסוכרת ונוטלים תרופות, חשוב ביותר לשמור על תזונה מתאימה, כלומר תזונה טבעית ודלה בפחמימות.  על כל סוכרתי לדעת מהם המזונות המסכנים אותו ולשם כך כדאי לקבל הכוונה וליווי.

פוסטים קשורים

ישנם שני סוגי סוכרת:

סוכרת סוג 1 נגרמת מהרס תאי הבטא - התאים שמייצרים אינסולין בלבלב, בעקבות התקפה של מערכת החיסון על תאים אלו. בקרב חולי סוכרת סוג 1, מערכת החיסון שאמורה להגן עלינו מפני חודרים זרים לגוף, מזהה בטעות את תאי הבטא כאויב, ותוקפת אותם.  כתוצאה מהשמדת תאי הבטא, בגוף חסר אינסולין. ללא אינסולין, סוכרים מצטברים בדם ונוצר חוסר של סוכר בתאים, מה שעלול לגרום לנזקים קשים.

"סוכרת סוג 2 היא מחלה שונה לחלוטין. היא למעשה מצב של יתר עמידות לאינסולין. כלומר, יש שפע של אינסולין, אך האינסולין לא ממש עובד טוב. ניתן להשוות את המצב למנעול ומפתח. בסוכרת סוג 1, אין מפתחות (אינסולין) זמינים כדי לפתוח את המנעולים (קולטני אינסולין). לכן, הטיפול ההגיוני הוא לתת אינסולין (מפתח).

עם זאת, בסוכרת סוג 2, המפתח (אינסולין) לא ממש מתאים למנעול (קולטן). הגוף מגיב על ידי ייצור יותר מפתחות, אבל הבעיה הבסיסית היא לא המפתח, אלא העובדה שהמנעול פגום. במצב זה, יהיה יותר הגיוני לתקן את המנעול מכיוון שהוא הבעיה. עם זאת, הגישה הנוכחית כיום לטיפול בסוכרת סוג 2, שאושרה על ידי כל אגודות הסוכרת העיקריות היא לתת יותר אינסולין. אם המפתח אינו מספיק טוב אז בואו נעשה עוד מפתחות! האם לא יהיה הגיוני יותר לתקן את המנעול?

סוכר גבוה בדם הוא סימפטום של המחלה (עמידות גבוהה לאינסולין). במקום לתקן את המחלה, אנו מתקנים את הסימפטום (סוכר גבוה בדם). אבל תיקון הסימפטום אינו מספק שום תועלת לטווח ארוך". (ד"ר פונג, אוגוסט 2015)

אני מזמינה אתכם, חולי הסוכרת ובני משפחותיהם, לפנות אליי לייעוץ והכוונה תזונתית, גם עם תרופות (במיוחד אם בלבכם שאיפה שהרופא יוריד לכם מינונים עם הזמן...).  הטיפול התזונתי עובד.  והוא חלק בלתי נפרד מניהול המחלה.

לקביעת תור לייעוץ איתי בקליניקה או בשיחת סקייפ:  050-7481581