פרחי באך

>

פרחי באך

תמציות טבעיות לאיזון רגשי.

תמציות פרחי באך הן כלי פשוט וטבעי, אך גם עוצמתי מאוד, שעשוי לאזן מצב רגשי של אדם ולתרום לריפוי.  כל רגש או מחשבה שאנו חווים בצורה לא מאוזנת עלול בסופו של דבר להתפתח לדיכאון, חרדה, כעס ובמשך הזמן אף להתפתח למחלות פיזיות.

התמציות של ד"ר באך כוללות את כל קשת הרגשות שלנו ולכן, אם אם מפתחים מודעות למתרחש לנו בפנים- במחשבות וברגשות – ניתן לקחת תמציות בזמן, לפני שמגיעים למצב של יאוש ודיכאון.

ד"ר באך הבין, כבר בסוף המאה ה-19 , את הקשר בין גוף לנפש-  כל מחלה מתחילה בחוסר איזון של המחשבות והרגשות, ואם נטפל בחוסר האיזון הזה הוא לא יחלחל לרובד הפיזי שלנו ולא יגרום למחלות וגם אם חלינו נדע לטפל ברובד הנפשי- רגשי שנמצא בבסיס כל מחלה וזה יסייע להחלמתנו.

גישתו של ד"ר באך היתה מהפכנית בתקופתו, שמצבים נפשיים ורגשיים עומדים בבסיסן של רוב המחלות ולכן במקום לטפל בכאב הראש או הבטן יש לטפל בגורם הנפשי-רגשי שיצר אותם. הוא הכיר בערכם של צמחי מרפא ולכן החליט ללמוד הומיאופתיה ורוקחות. בעקבות מחקריו פיתח ד"ר באך במהלך חיו 38 תמציות פרחים, המיועדות לטיפול במצבים נפשיים - רגשיים. את התמציות שייך לשבע קבוצות. כל קבוצת תמציות מטפלת בהפרעה נפשית הגורמת לבעיות בריאות גופניות. כל קבוצה כוללת בתוכה מספר תמציות המתאימות לבעיות ספציפיות.

תמציות פרחי באך אינן באות במקום טיפול פסיכיאטרי, אלא במצבים פשוטים יותר שלא מצריכים תרופות.  הן יכולות להשתלב תוך כדי טיפול פסיכולוגי ולתת תמיכה.

תמציות הפרחים, לפי ד"ר באך, נועדו בעצם גם למניעה וגם לטיפול. השימוש בתמציות מעודד מודעות עצמית לגבי הרגשות ומפתח איזשהו "שריר רגשי" חדש שעשוי לסייע בהתמודדות.

לכל אדם שמעוניין בטיפול בפרחי באך אני מרכיבה תמצית ממספר תמציות, לפי מצבו הנוכחי וגם הטיפוס האישיותי שלו.  ניתן בהמשך לשנות את התמצית בעקבות מצב האדם שמתפתח ומשתנה.